Bu sitede istediğiniz soruyu sorabilir ve cevabını bildiğiniz sorulara cevap yazabilirsiniz. Üye olursanız ayrıcalıklarımızdan faydalanabilirsiniz.
0 oy
Genel - Kategorisiz kategorisinde tarafından
İleride uçan arabalar olacak mı?

1 cevap

0 oy
(822 puan) tarafından

Uçan arabalar günümüzde de mevcut zaten.

CTO isimli şirketin kurucularından Stefen Klein’in babası ve kardeşiyle birlikte evlerinin garajında prototipinin yapımına başladığı AeroMobil 2017’de müşterilerine teslim edilecek. 

Slovakya’da tasarlanan araba kokpitin arkasında yer alan katlı haldeki kanatların açılmasıyla birlikte uçağa dönüşüyor. Araba halindeyken yol şartlarına uyum gösterebilen AeroMobil, park halindeyken katlanabilir kanatları sayesinde herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Şirketin CEO’su (Juraj Vaculik) SXSW etkinliği kapmasında yaptığı açıklamada arabanın motoruna ve güvenlik ekipmanlarına odaklandıklarını belirtti. 

AeroMobil’in kalkışa geçmesi için 250 metrelik bir alanda hızlanması gerekiyor. İniş yapabilmesi içinse 50 metrelik bir mesafeye ihtiyacı var. Rotax 912 motoru sayesinde karada 160 km hıza ulaşabilen araba, havada 200 km hıza kadar çıkabiliyor. Ayrıca AeroMobil uçuş esnasında saatte 12.5 litre benzin tüketirken, karada 15 litre benzin tüketiyor. 

Şuan sadece çim zemin üzerine kalıp inebilen aracı kullanabilmeniz için pilot sertifikasına sahip olmanız gerekiyor. 2017’de müşterileriyle buluşacak olan arabanın 200 bin TL'ye satılacağı tahmin ediliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=kzYb68qXpD0

https://www.youtube.com/watch?v=mYqce6XctyY

Hoş geldiniz, cevapliyo.com sitesi, sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Aynı zamanda sizde bildiğiniz sorular için cevaplar yazabilirsiniz. Unutmayın; "BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR..."
...